1 marca 2017

Dojazd 2019

Bazą tegorocznej edycji Kaszubskiej Włóczęgi jest Powiatowe Centrum Młodzieży Garczyn.

Dojazd własnym transportem:

Dojazd do bazy samochodem jest możliwy od drogi krajowej nr 20 drogą leśną zaznaczoną na mapie poniżej. Na terenie ośrodka będzie wyznaczony parking. Prosimy korzystać tylko z tego parkingu zgodnie ze wskazówkami organizatorów. Parkowanie w lesie poza ośrodkiem jest zabronione.

 

Dojazd transportem publicznym i organizatora:

 

Dojazd w sobotę rano na trasy dzienne.

Dojazd do bazy pociągiem SKM relacji Gdynia Główna – Kościerzyna (przez Gdańsk Wrzeszcz i lotnisko). Odjazdy Gdynia Gł. – 7:27, Gdańsk Wrzeszcz 7:50, Kościerzyna przyjazd 9:09. W Kościerzynie należy się przesiąść do autobusu komunikacji zastępczej za pociąg Regio relacji Kościerzyna-Chojnice. Odjazd sprzed budynku dworca o 9:14. W przypadku opóźnienia pociągu autobus oczekuje na skomunikowanie. Dojazd autobusu do przystanku Garczyn o 9:21. Przystanek zlokalizowany jest przy DK 20 skąd idziemy pieszo drogą do ośrodka (mapka powyżej).

 

Powrót w sobotę wieczorem.

Wrócić można na dwa sposoby:  

  1. Tymi samymi środkami transportu, czyli autobus zastępczy Regio z Garczyna o 17:06 dojedzie do Kościerzyny o 17:16 a tam o 17:27 odjedzie pociąg SKM do Gdyni (w Gdańsku Osowej przesiadka do Wrzeszcza).
  2. Jako, że większość z Was może nie zdążyć na 17:06 więc o 18:30 podstawimy specjalny autobus, który dowiezie Was na dworzec w Kościerzynie skąd  o 19:00 odjeżdża ostatni pociąg do Gdyni przez lotnisko i Wrzeszcz.

 

Uwaga!!!

Jeśli planujesz jechać transportem publicznym i organizowanym przez nas koniecznie zgłoś ten fakt w formularzu zapisów – priorytetowo zapewniamy minuty startowe dostosowane do przyjazdu i rezerwujemy miejsce w naszym busie wieczorem. Jeśli zmienisz  zdanie i zdecydujesz jechać samochodem też nas poinformuj. Jeśli osób deklarujących dojazd pociągiem i busem będzie dużo to aby uniknąć przepełnienia w porannym autobusie zapewnimy dodatkowy transport również rano z Kościerzyny.

 

Dojazd na trasy nocne w sobotę wieczorem.

Pociąg SKM z Gdyni Głównej odjazd 16:36, Gdańsk Wrzeszcz 17:00, przyjazd do Kościerzyny o 18:24. Tam należy przed dworcem oczekiwać na nasz specjalny autobus, który odjedzie do ośrodka bezpośrednio po przywiezieniu uczestników tras dziennych a więc około 18:50.

 

Powrót z tras nocnych w niedzielę rano.

Odjazdy pociągów z Kościerzyny do Gdyni: 4:44, 5:14, 6:31, 7:36, 10:31. Aby się dostać na dworzec należy skorzystać z autobusu miejskiego odjeżdżającego ze szpitala w Kościerzynie (bezpłatna linia 1). Odjazdy o 5:55, 6:50, 9:55 zapewniają przesiadkę na pociągi. Do szpitala dojście piesze około 3 km. Szczegółowa mapka będzie w bazie. Oczywiście można też iść pieszo wprost na dworzec około 7km.

 

Uwaga!!!

Wszystkie powyższe instrukcje dojazdu pociągiem i busem dotyczą tylko tras pieszych. Ze względu na bardzo małą ilość miejsc na rowery w pociągach zdecydowanie odradzamy korzystanie z tego środka transportu przez rowerzystów.