1 marca 2017

O nas

logo AKT GDAKKOrganizatorem Imprezy jest Akademicki Klub Turystyczny GDAKK –  klub turystyczny z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, działający w ramach PTTK Oddział Studencki w Gdańsku.

Zrzeszamy miłośników każdego rodzaju turystyki: pieszej, górskiej, rowerowej, pasjonatów żeglarstwa czy kajakarstwa. .Jednym z podstawowych zadań klubu jest przekazywanie wiedzy na temat zasad organizowania imprez turystycznych. Dwa razy w roku przeprowadzamy Kurs Organizatora Turystyki PTTK. Wykłady prezentowane są przez ciekawe osobistości. W ramach kursy przygotowujemy kursanckie rajdy piesze, a osoby, które przejdą całe szkolenie, trafiają do grona naszych klubowiczów.

Specjalizujemy się w organizowaniu Imprez na Orientację. Najstarszą z nich jest niewątpliwie właśnie Kaszubska Włóczęga. W latach 2012-2015 organizowany był również “Sukkub” – mroczna impreza nocna, a od grudnia 2014 r. ruszyliśmy z Pucharem GDAKKa – cyklem mniejszych Imprez na Orientację organizowanych w pobliżu Trójmiasta. W obecnej sytuacji uruchamiamy również Mini Kaszubską Włóczęgę, która w tym roku zastąpi regularną edycję KW.

Więcej na temat klubu i kursu tutaj.