1 marca 2017

Komunikat Startowy

 

Wstęp

Kaszubska Włóczęga jest turystyczną dzienną imprezą na orientację (InO), podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych lub wykonać zadanie. Impreza odbywa się zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie internetowej imprezy.

Tematyką tegorocznej Kaszubskiej Włóczęgi będą Słowianie i ich obyczaje.

1. Organizator imprezy

Akademicki Klub Kadry GDAKK
e-mail: kaszubskawloczega@gmail.com
strona internetowa imprezy: http://kaszubskawloczega.pl
strona internetowa organizatora: http://www.akkgdakk.pl/
strona facebook: www.facebook.com/KaszubskaWloczega

2. Termin i miejsce imprezy

Impreza odbędzie się w sobotę 20 maja 2017 roku, bez względu na warunki pogodowe.

Dokładna lokalizacja bazy:

Ośrodek Wypoczynkowy OMEGA
Wczasowa 11, 83-047 Przywidz
Link do strony internetowej Ośrodka: http://omega.przywidz.com/
Start i meta wszystkich tras są zlokalizowane w bazie.

Dojazd i powrót uczestników imprezy możliwy jest transportem organizatora. Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w Przywidzu, zachęcamy do zrezygnowania z transportu własnego i wybrania transportu autokarowego Organizatora lub komunikacji publicznej.

Więcej informacji o dojeździe oraz zapisach na autokar pojawi się w zakładce Dojazd.

Impreza ma charakter dzienny. Szczegółowy harmonogram i limity czasu dla poszczególnych tras zostaną podane około tygodnia przed imprezą.

Harmonogram imprezy jest dostępny tutaj.

3. Kategorie startowe

Uczestnicy biorą udział w imprezie w zespołach, w których liczba osób może być dowolna na trasach pieszych. W przypadku tras rowerowych dopuszcza się tylko zespoły 1 lub 2 osobowe. W każdym przypadku przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą.

Dla tras pieszych długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych lub niemożliwych do przebycia przeszkód terenowych.

Dla tras rowerowych długość jest liczona po istniejących na mapie i w terenie drogach, ścieżkach i przecinkach.

Na wszystkich trasach obowiązuje bezwzględny zakaz używania map innych niż dostarczone przez organizatora, elektronicznych krokomierzy oraz przyrządów do nawigacji satelitarnej, za wyjątkiem funkcji rejestrowania przebytej drogi (śladu, tracka) w celu wykorzystania tych informacji po zakończeniu Imprezy.

Do wyboru są:

TRASY PIESZE:

TF – Familijna „W dawnych czasach, w dawnych wiekach”  – ok. 9 km – czyli spacerek dla rodzin z dziećmi z elementami InO.  Trasa bardzo łatwa, poprowadzona w taki  sposób, żeby zabrać najmłodszych uczestników w teren, nawet tych z wózkami. Na trasie dowiecie się co to Noc Kupały, dlaczego dziewczęta plotły wianki, jakie pradawne bóstwo ma cztery twarze  i wiele innych ciekawych informacji o naszych dawnych przodkach. Mapa w skali 1:12 500, pełna w zakresie trasy i niemodyfikowana, ale może być lekko nieaktualna. Punkty kontrolne w charakterystycznych i łatwo dostępnych miejscach. Limit zespołów: 40. Budowniczy – Anna Tomaszek.

MT – Mało Trudna „W poszukiwaniu Mokoszy” – ok. 12 km – jedna z łatwiejszych tras, której pokonanie wymagać będzie podstawowych umiejętności nawigacyjnych. Skierowana głównie do osób o niewielkim doświadczeniu w imprezach na orientację. Punkty kontrolne umieszczone w miejscach charakterystycznych, przeważnie łatwo dostępnych. Możliwe punkty stowarzyszone. Mapa w skali 1:12 500, niemodyfikowana, może być miejscami nieaktualna. Limit zespołów: 40. Budowniczowie – Cezary Marczak i Tomasz Skrzypiec.

TPrzyg – Przygodowa „Saga o Przywidzu” – ok. 15 km  Pradawni Kaszubi ostrzegali, że w starych przywidzkich lasach czają się istoty, których natury nie zna nikt. Jeśli jesteś osobą żądną przygód, która nad sportową rywalizację przedkłada zaspokojenie żądzy poznania tajemnic skrywanych w leśnej gęstwinie, to zapraszamy Cię do wyruszenia w pełną niebezpieczeństw podróż. Spotkasz mityczne istoty, przeżyjesz wspaniałą przygodę i zostaniesz poddany próbie, która sprawdzi Twój niepospolity spryt, zwierzęcą zręczność, wytrzymałość ciała i ducha, dobrą orientację w terenie oraz krystalicznie czyste serce.

Trasa dla osób posiadających podstawowe doświadczenie w imprezach na orientację, w tym umiejętność poruszania się na azymut. Mapa o treści pełnej, choć zmodyfikowanej formie. Limit zespołów: 30. Budowniczowie – Sabina Snoch i Mateusz Kruszyński.

TK – Trudna Krótka „Uwaga na utopce” – ok. 14 km – trasa o podobnym poziomie trudności jak trasa trudna, lecz o skróconym dystansie – w sam raz na lekko wymagający wiosenny spacer. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w dość trudno dostępnych miejscach, na pewno będzie sporo punktów stowarzyszonych oraz trochę górek, wąwozów i terenów podmokłych. Mapa 1:12­­ 500 pełna w zakresie trasy, lecz może być lekko kombinowana. Mapa może być miejscami nieaktualna. Limit zespołów: 40. Budowniczy – Mariusz Firszt.

TT – Trudna „Spotkanie z dziwożoną” – ok. 17 km – mimo, że trasa nie jest bardzo trudna, pewne doświadczenie w marszach na orientację i nawigacji może się przydać. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w dość trudno dostępnych miejscach, na pewno będzie sporo punktów stowarzyszonych oraz trochę górek, wąwozów i terenów podmokłych. Mapa 1:12 500 pełna w zakresie trasy lecz może być lekko kombinowana. Mapa może być miejscami nieaktualna. Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kat. T.  Limit zespołów: 35. Budowniczy – Mariusz Firszt.

BT – Bardzo Trudna „W objęciach topielic” – ok. 20 km – najtrudniejsza z tras pieszych zarówno pod względem długości jak i trudności orientacyjnej, przeznaczona dla osób z pewnym doświadczeniem na dłuższych trasach. Bardzo duża liczba punktów kontrolnych zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach, podstępne punkty stowarzyszone, dużo przewyższeń, bagien, wąwozów itp. Mapa 1:12 500 z pełną rzeźbą w zakresie trasy, drożnia i inne elementy w wielu miejscach usunięte lub nieaktualne. Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kat. BT. Limit zespołów: 25. Budowniczy – Karol Wroński.

TRASY ROWEROWE:

RK – Rowerowa Krótka „Drogi i zakamarki Nawii” – ok. 50 km – trasa przeznaczona dla rowerzystów o słabszej kondycji lub nastawionych na bardziej rekreacyjną jazdę. Pętla w formie scorelauf z dowolną kolejnością potwierdzeń. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach dobrze dostępnych dla rowerzystów i niewymagające dłuższego dojścia pieszego, często w miejscach ciekawych przyrodniczo lub krajoznawczo. Mapa kolorowa w skali 1:50 000, niemodyfikowana, miejscami nieaktualna. Limit zespołów: 50. Budowniczowie – Mariusz Westa i Tomek Larczyński.

RD – Rowerowa Długa „Na ruinach dawnej chwały” ok. 100 km – trasa przeznaczona dla rowerzystów bardziej doświadczonych w długich trasach i jeździe na orientację. Pętla w formie scorelauf z dowolną kolejnością potwierdzeń. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach dobrze dostępnych dla rowerzystów i niewymagające dłuższego dojścia pieszego, często w miejscach ciekawych przyrodniczo lub krajoznawczo. Mapa kolorowa w skali 1:50 000, niemodyfikowana, miejscami nieaktualna. Limit zespołów: 30. Budowniczowie – Mariusz Westa i Tomek Larczyński.

4. Zgłoszenia przez Internet

Wcześniejsze zgłoszenia są możliwe jedynie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie.

UWAGA: zapisy rozpoczną się 25 kwietnia 2017 o godz. 20:00 i potrwają do 15 maja do 23:59 lub do wyczerpania miejsc.

Wysokość opłaty wpisowej wynosi:

 • dla każdego uczestnika – 30 zł/os
 • dla członków klubu AKK GDAKK, kursantów aktualnej edycji kursu OT organizowanego przez AKK GDAKK oraz osób poniżej 15 roku życia – 20 zł/os
 • dzieci poniżej 4 roku życia startują za darmo.

Osoby zapisujące się przez Internet opłatę powinny przesłać przelewem na konto:

Paweł Dziennik

nr konta: 83 1140 2004 0000 3102 7651 2355

Tytuł przelewu: Trasa, Nazwa drużyny, Imię i Nazwisko

Przykładowy tytuł przelewu: BT, Drużyna A, Jan Kowalski, Andrzej Nowak.

Wpłata musi być zaksięgowana w ciągu 3 dni od momentu otrzymania maila z potwierdzeniem rejestracji, ale nie później niż we wtorek, 16 maja. W przypadku braku wpłaty, organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia drużyny z listy. Takie osoby będą mogły startować poprzez zapisanie się w dniu imprezy (o ile na trasach będą wolne miejsca), a ich opłata wynosić będzie 40 zł/os.

Możliwy jest zwrot wpisowego, jednakże opłatę startową zwracamy wyłącznie przy rezygnacji do piątku 12 maja 2017.

5. Zgłoszenia w dniu imprezy

Zapisy w dniu imprezy będą prowadzone w bazie imprezy, pod warunkiem dostępności miejsc na poszczególnych trasach. Opłata dla wszystkich osób (niezależnie od wieku, czy przynależności do klubu) zapisujących się w dniu imprezy wynosi 40 zł.

Opłata wpisowa będzie pobierana gotówką w momencie zgłoszenia. Osoby zapisujące się w dniu imprezy będą miały przydzielone późniejsze minuty startowe.

Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia się i jak najszybszej opłaty wpisowego.

6.Wyposażenie uczestników

Zestaw niezbędny dla każdego uczestnika:

 • obowiązkowo kompas, trwały środek do pisania (długopis),
 • Trasy Rowerowe: kask rowerowy (obowiązkowy!), własne rowery i narzędzia do ich naprawy.

7. Świadczenia startowe

 • komplet kolorowych map i materiałów startowych dla każdego członka zespołu,
 • karta do potwierdzeń punktów – jedna na zespół,
 • słodki poczęstunek na starcie
 • ciepły posiłek na mecie
 • herbata, kawa, woda mineralna i wrzątek do celów spożywczych w bazie imprezy
 • teren Bazy do użytku podczas trwania imprezy
 • dostęp do zaplecza sanitarnego na terenie bazy
 • pamiątkowa naklejka
 • dla wszystkich chętnych uczestników możliwe będzie potwierdzenie punktów do odznaki OInO, OTP, KOT.

 8. Nagrody

 • Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wszystkich tras (pierwsze 3 miejsca) zostaną wręczone na zakończeniu imprezy w sobotę (dokładny harmonogram będzie podany najpóźniej tydzień przed imprezą).
 • Wśród uczestników obecnych na zakończeniu zostaną rozlosowane symboliczne nagrody rzeczowe.

9. Postanowienia końcowe

Osoby niepełnoletnie w wieku 15-17 lat (skończone) startują i uczestniczą w imprezie tylko pod opieką osób powyżej 18 roku życia i muszą przed startem okazać oświadczenie podpisane przez obojga opiekunów prawnych oraz podpisane przez osobę pełnoletnią, która podczas marszu będzie ponosić za taką osobę odpowiedzialność.

 • Osoby niepełnoletnie mające nieukończone 15 lat startują i uczestniczą w Imprezie tylko pod opieką swojego opiekuna prawnego. Muszą też przed startem okazać oświadczenie podpisane przez obojga opiekunów prawnych.
 • Organizatorzy, w związku z turystycznym charakterem marszu na orientację, nie są zobligowani do zapewnienia uczestnikom profesjonalnej opieki medycznej oraz zwożenia uczestników z trasy, a na trasie rowerowej – pomocy technicznej w zakresie napraw rowerów.

Zalecamy wzięcie niezbędnych Wam medykamentów oraz telefonów komórkowych w razie konieczności wezwania pomocy.

 • W związku z powyższym, ewentualne ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.
 • Za szkody wyrządzone wobec uczestników imprezy przez osoby trzecie jak i odwrotnie Organizator nie odpowiada.
 • Uczestnik, który nie zgłosił się na starcie traci prawo do odbioru świadczeń.
 • Zgłoszenie w dniu imprezy nie gwarantuje pełnych świadczeń startowych.
 • Uwagi i odwołania rozstrzyga Organizator imprezy.
 • Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów. W sprawach spornych decyzja Organizatorów jest decyzją ostateczną.
 • Nad przestrzeganiem regulaminu czuwają na terenie imprezy Sędziowie wyposażeni w odpowiednie identyfikatory. Sędzia w razie stwierdzenia łamania regulaminu może udzielić ostrzeżenia lub zdyskwalifikować dany zespół.

10. Zespół organizacyjny

 • Kierownik Imprezy – Paweł Maszkowski
 • Koordynator tras i sędzia główny – Karol Wroński
 • Zastępca Kierownika Imprezy – Agnieszka Sawicka
 • Kierownik Bazy – Jakub Serżysko
 • Kierownik Sekretariatu – Dorota Bukowska
 • Budowniczowie tras: Anna Tomaszek, Sabina Snoch, Mateusz Kruszyński, Cezary Marczak, Tomasz Skrzypiec, Mariusz Firszt, Karol Wroński, Mariusz Westa, Tomasz Larczyński
 • Kontakt z mediami i promocja – Agnieszka Sawicka
 • Sponsorzy – Aleksandra Molesta
 • Administrator strony internetowej – Paweł Dziennik
 • Fotograf – Piotr Żółtowski
 • Zaopatrzenie – Jakub Serżysko
 • Sekretarz ds. finansowych – Paweł Dziennik
 • Projekt koszulki – Mateusz Kruszyński
 • Transport autokarowy – Jakub Serżysko
 • Wojciech Szczęścikiewicz, Zygmunt Szefel, Ewa Bukowska.